Klubas
Sąnarinės lūpos plyšimai

Klubo sąnario gužduobės sąnarinė lūpa yra sudaryta iš skaidulinės kremzlės. Ji pagilina klubo sąnario duobę ir gaubia beveik visą šlaunikaulio galvą. Padidindama šlaunikaulio galvos ir dubens kaulo gužduobės kontaktinį plotą ir palaikydama suslėgtą sąnarinį skystį, sutepantį sąnario paviršius, ji užtikrina klubo sąnario stabilumą ir funkciją.

Sąnarinės lūpos pažeidimai (plyšimai), dažniausiai randami kartu su ankštumo sindromu, stipriai apriboja sąnario funkciją. Pacientams būdingas sąnario „užsirakinimas“, judėsiu apribojimas, skausmas. Negydant šios būklės, manoma, vystosi sąnario osteoartrozė, o šiai ligai progresuojant vieninteliu sprendimu pacientui gali tapti klubo sąnario endoprotezavimas.

Sąnarinė lūpa gali būti gydoma bene sudėtingiausios artroskopinės operacijos metu, kuriai reikalinga papildoma įranga – koją tempiantis chirurginis stalas ir mobilus rendgeno aparatas. Sąnarys yra panarinamas, kas leidžia chirurgui apžiūrėti ir manipuliuoti instrumentais sąnario viduje.

Naudojant artroskopinį skustuvą pašalinami nebetinkamos, plyšusios kremzlinės lūpos atplaišos ir paruošiama vieta implanto įvedimui.  

Paruoštoje implanto vietoje išgręžiamas implanto kanalas. Į tą patį kanalą įvedimo instrumentų pagalba įkalamas inkarinis implantas (gali būti naudojamas didesnis, kietas, pagamintas iš PEEK polimero arba mažesnis, vien tik siūlinis implantas).  Pilnai siūliniai inkarai yra mažesni (kanalo gręžimo metu pašalinama mažiau kaulo), stiprūs (ištraukimo jėga prilygsta kitiesiems implantams) ir minkšti (sumažina žalos sąnariui tikimybę išsitraukimo atveju ir leidžia kraujui patekti į gijimo vietą), todėl gali paspartinti gijimo procesą.

Iš implanto kyšančiais siūlais apsiūvama ir prie kaulo pritraukiama plyšusi sąnarinės lūpos dalis. 

 

Prisiuvus lūpą ir pašalinus kaulinės išaugas (osteofitus, jei tokių būta) su šiais pakitimais susiję anksčiau vardinti simptomai dingsta. 

Keturias savaites po klubo sąnario artroskopinės operacijos gali tekti pavaikščioti su ramentais. Dirbantys sėdimą darbą gali tikėtis grįžti į jį praejus 1-2 savaitėms po operacijos. Vidutinis fizinis aktyvumas gali būti leistas jau po 3, o aktyvus sportas po 5 ar 6 mėnesių, tačiau, reabilitacijos laikotarpis gali svyruoti kiekvienam pacientui individualiai.  

Dėl klubo sąnario artroskopiniam gydymui naudojamų implantų ir instrumentų teirautis galite info@biomedika.lt

o