Ankstyvasis gydymas

Regeneracinė medicina yra sparčiai auganti ir didelį potencialą turinti sritis. Gausus gydymo būdų pasirinkimas ir naujausi atradimai žada užpildyti spragą tarp konservatyvaus gydymo, pavyzdžiui, skausmo malšinimo vaistais, ir chirurginio įsikišimo, esant toli pažengusioms ligoms. Anksčiau tokio pasirinkimo neturėjusiems pacientams teko kentėti sąnarių ligų ir traumų pasekmes arba ryžtis sunkioms, kartais labai sudėtingoms operacijoms. Nors jų išvengti galima tikrai ne visada, ankstyvojo gydymo būdų proveržis gali tokią galimybę suteikti.


 • Osteoartrito gydymas

  „nSTRIDE APS“ – autologinė baltymų terapija ankstyvosios stadijos osteoartrito gydymui

  „nSTRIDE APS“ buvo sukurtas po beprecedentės, daug metų trukusios mokslinių tyrimų programos, specialiai skirtos kelio osteoartritui.

  „nSTRIDE APS“ yra ląstelių koncentravimo sistema, kurios tikslas – izoliuoti uždegimą malšinančius baltymus ir anabolinius augimo faktorius iš paciento kraujo taip, kad juos galima būtų suleisti į sąnario ertmę. Gautas produktas yra papildytas specifiniais augimo faktoriais ir baltymais, kovojančiais su uždegimą sukeliančių bei uždegimą malšinančių baltymų disbalansu, pastebimu osteoartrito paveiktame sąnaryje, ir skatinančiais kremzlės gijimą.

  • Sumažina skausmą. Dvejus metus trukęs išsamus pacientų stebėjimas parodė, kad po vienos injekcijos tiriamiesiems skausmas sumažėjo net 69,7 % (pagal WOMAC skalę). 
  • Šalina skausmą sukeliančias priežastis. Kitaip nei įprastos terapijos, „nSTRIDE“ blokuoja, sulėtina kremzlės degradacijos procesą ir taip pašalina pagrindinę osteoartrito paveikto kelio skausmo priežastį.
  • Itin paprasta terapija trunka 30 minučių ir yra atliekama procedūriniame kabinete. Po terapijos pacientas gali iškart grįžti į kasdienę veiklą ir neprasti darbingumo. 

  Norite sužinoti daugiau? Kreipkitės į mus: info@biomedika.lt

  Kaip veikia nSTRIDE?

   

  1. Osteoartrito paveiktame kelyje uždegiminiai baltymai sukelia kelio skausmą ir kremzlės degeneraciją. Kremzlei kenkiantys uždegiminiai baltymai (citokinai) yra IL-1 ir TNFa. Siekiant sumažinti skausmą ir sulėtinti kremzlės degeneracijos procesą, šiuos bloguosius baltymus būtina sustabdyti vienu metu.


   

   2. Suleidus produktą „nSTRIDE APS“, į kelį patenka didelis kiekis gerųjų baltymų (IL-1ra, sIL-1R, sTNF-RI ir sTNF- RII), kurie nusveria ir sustabdo uždegimą sukeliančius citokinus (bloguosius baltymus) IL-1 ir TNFα, todėl sumažėja skausmas ir sulėtėja kremzlės degeneracija. Atkuriama kelio pusiausvyra, o kartu į organizmą patenka anabolinių augimo faktorių (IGF-1 ir TGF-β1), kurie teigiamai veikia kremzlės būklę.


   

   3. „nSTRIDE APS“ užtikrina puikią terapiją, galinčią sumažinti kelio sąnario skausmą, pagerinti sąnario funkciją ir sulėtinti kremzlės nykimo procesą. Ši terapija taikoma kaip viena nechirurginė injekcija, atliekama procedūriniame kabinete.

  Raskite procedūrą atliekantį gydytoją

  Vilnius:

  Kaunas:

  Šiauliai

  Radviliškis

  Panevežys

 • Trombocitų koncentratas (PRP)

  GPS III, trombocitų atskyrimo sistema minkštųjų audinių regeneracijos skatinimui, tendinopatijų gydymui

  Autologinių trombocitų koncentrato (angl. Platelet rich plasma, PRP)injekcija – pažangus, itin saugus ir natūralus būdas sausgyslių pažeidimams gydyti. Procedūros metu centrifuguojamas nedidelis kraujo kiekis, tada specialiame rezervuare išskirtas trombocitų koncentratas suleidžiamas į pažeidimo vietą.

  Pažeidimai, kuriuos galima gydyti šiuo metodu:

  • Degeneracinės sausgyslių ligos ir trūkiai
  • Lateralinis epikondilitas (tenisininko alkūnė)
  • Girnelės tendinopatija
  • Pakinklinės sausgyslės trūkiai
  • Plantarinis fascitas
  • Achilo tendinozės
  • Raumenų trūkiai, plyšiai

  Trombocitų sudėtyje yra alfa granulių, kurias suaktyvinus pradeda veikti augimo faktoriaiskatinantys ląstelių dalijimąsi, judėjimą ir naujų audinių formavimąsi. Labai svarbu pasiekti reikiamą trombocitų koncentraciją, nes tik tada inicijuojamas efektyvus audinių regeneracijos procesas.

  Dėl ypatingos technologijos, naudojant GPS III sistemą, išgaunamas pastovus trombocitų koncentratas, kuriame bus sukaupta daugiau nei 90 %kraujo kiekyje buvusių trombocitų. Būtent ši priežastis lemia, kad taikant mūsų siūlomą metodiką dažniausiai padeda vos viena trombocitų koncentrato injekcija. Tačiau, įvertinus esamo pažeidimo laipsnį, retkarčiais rekomenduojama atlikti daugiau. 

  Norite sužinoti daugiau? Kreipkitės į mus: info@biomedika.lt

 • Hialurono rūgšties papildai

  Fermathron - prarastų natūraliųjų sąnarinio skysčio savybių papildymas Hialurono rūgšties injekcijomis

  Sinovinis (sąnarinis) sveikų žmonių skystis veikia kaip daugumos sąnarių lubrikantas. Viena svarbiausių jo sudedamųjų dalių – hialurono rūgštis. Sąnaryje esanti viskoelastinė hialurono rūgštis užtikrina kolageno tinklo apsaugą, sutepimą ir mechaninį stabilumą. Taip pat ji apsaugo sąnario kremzlės ląsteles nuo biomechaninio nusidėvėjimo ir neleidžia dirginti skausmo receptorių.

  Natūralų sinovinį skystį papildant viskoelastiniais papildais „Fermathron“, atkuriamos ir gerinamos natūralios sąnario savybės. Klinikiniais tyrimaisnustatyta, kad natūralios viskoelastinės medžiagos hialurono rūgšties injekcija į sąnarius yra veiksminga terapija šios sekinančios būklės varginamų žmonių skausmui malšinti ir mobilumui didinti.

  „Fermathron“ grupę sudaro trys preparatai. „Fermathron“ ir „Fermathron Plus“ patvirtinti kaip mažinantys kelių, klubų ir čiurnos sąnarių skausmą bei sustingimą. Be to, „Fermathron Plus“ patvirtintas kaip mažinantis pečių sąnarių skausmą ir sustingimą. „Fermathron S“ patvirtintas kaip mažinantis kelių ir klubų sąnarių skausmą bei sustingimą.

  Norite sužinoti daugiau? Kreipkitės į mus: info@biomedika.lt

  Žiūrėti e-parduotuvėje

 • Kamieninių ląstelių terapija

  Marrowstim, pažeistų audinių atsikūrimo skatinimas mezenchiminėmis kamieninėmis ląstelėmis

  Kaulų čiulpuose randamos mezenchiminės (nesidiferencijavusios) kamieninės ląstelės gali daugintis ir diferencijuotis į skirtingus minkštuosius bei kietuosius audinius. Nors poreikis tyrinėti šias ląsteles kilo ieškant naujų terapeutinių galimybių gydant mirtinas ir sunkiai suvaldomas ligas, vėliau savo vietą jos atrado ir ortopedijos srityje. Tokių ląstelių terapija gali būti taikoma lokaliai kaulo, kremzlės ar sausgyslių regeneracijai skatinti.  

  Įprastai kamieninės ląstelės išgaunamos iš klubakaulio gana komplikuotu būdu, kuriam reikia laiko, atliekant atvirą pjūvį. Koncentravimo sistema „Marrowstim“ sukuria galimybę iš klubakaulio išgauti kamienines ląsteles lengvai ir efektyviai.

  Klinikiniai tyrimai rodo, kad:

  • Iš kaulų čiulpų išgautos kamieninės ląstelės gali pagerinti kaulų gijimą nesuaugimo atvejais;
  • Iš kaulų čiulpų išgautos kamieninės ląstelės gali reikšmingai sumažinti sąnarių skausmą ir pagerinti jų funkciją esant osteonekrozei;
  • Iš kaulų čiulpų išgautų kamieninių ląstelių aspirato sudėtyje yra kritiškai svarbių kovojant su infekcija baltųjų kraujo kūnelių.

  Norite sužinoti daugiau? Kreipkitės į mus: info@biomedika.lt

 • Subchondroplastika

  „Subchondroplasty“ (SCP), pokremzlinio kaulo pažeidimų užpildymas kaulo struktūrą atkuriančia trikalcio fosfato kompozicine medžiaga

  Subchondroplastikos procedūra skirta pacientams, kuriems diagnozuotas pokremzlinis kaulinis defektas.

  Pokremzlinis kaulinis defektas, dažnai vadinamas kauline edema, aptinkamas magnetinio rezonanso tyrimo metu ir apibūdina anomalų kaulo plotą arba defektą. 


  1 pav. Kaulinė edema kelio sąnario magnetinio rezonanso nuotraukoje. 

  Kaulinė edema dažniausiai randama pokremzlinio kaulo struktūrose (kaip matoma nuotraukoje) šalia sąnario ertmės. Tokio tipo defektai dažniausi galūnių ar dubens kauluose prie svorį laikančio arba pasikartojančius judesius atliekančio sąnario. 

   
  2 pav. Šlaunikaulio kaulinė edema (kelio sąnarys)

   
  3 pav. Šokikaulio kaulinė edema (čiurnos sąnarys)

  Kartais kaulinė edema susidaro nesėkmingai sugijus traumą patyrusiai vietai. Taip pat ji gali atsirasti ir dėl per didelės sąnarių apkrovos ar netaisyklingos mechanikos. Su edemos atsiradimu gali koreliuoti ir kiti faktoriai:

  • Kaulinės edemos išsivystymo riziką didina nutukumas;
  • Kaulinės edemos dažnesnės vidutinio amžiaus, o ne jaunesniems pacientams;
  • Dažniau su kaulinėmis edemomis susiduria pacientai, kuriems būdinga netaisyklinga sąnarių lygiuotė;
  • Kaulinė edema gali išsivystyti staiga aktyvumą ir krūvį sąnariams padidinusiems suaugusiesiems. 

  Vienas pagrindinių ir labiausiai pacientus varginančių kaulinės edemos simptomų yra didelis skausmas. Pirminį gydymą dažniausiai sudaro konservatyvios priemonės: nuskausminamieji, įtvarai, ramentai, fizinė terapija ar injekcijos į sąnarius. 

  Nepadėjus konservatyviam gydymui, kaulinės edemos keliamų problemų sprendimu gali tapti subchondroplastikos procedūra. Jos metu į kaulinę edemą suleidžiamas inžineriškai sukurtas mineralinis kalcio fosfato junginys „AccuFill“, savo struktūra primenantis minkštąjį kaulinį audinį.


  4 pav. „AccuFill“ injekcija į defekto vietą

  Į kaulinės edemos vietą suleistas „AccuFill“ joje sustingsta, su laiku yra remodeliuojamas ir virsta kauliniu audiniu.  


  5 pav. Po procedūros, gijimo metu „AccuFill“ remodeliuojamas ir virsta nauju kaulu

  Nauja atrama kaule sumažina skausmą ir sustabdo kitų su kaulinėmis edemomis susijusių sąnario problemų progresavimą. 

  • Pirmas 48–72 val. po subchondroplastikos procedūros pacientas gali jausti stiprų skausmą. Dažniausiai jam skiriami nuskausminamieji;
  • Pirmuoju laikotarpiu gydytojai dažniausiai rekomenduoja vaikščioti su ramentais, po truputį šį poreikį mažinant;
  • Taip pat rekomenduojamas fizinės terapijos kursas, kurio tikslas – visos sąnario jėgos ir mobilumo atkūrimas. Labai svarbu vykdyti gydytojo nurodymus.   

  Norite sužinoti daugiau? Kreipkitės į mus: info@biomedika.lt

 • Maisto papildai

  Maisto papildai - artrodietinė mityba aktyviam ilgaamžiškumui

  Organizme visų jungiamųjų audinių pagrindas – kolagenas – atsakingas už šių audinių stiprumą, elastingumą ir ilgaamžiškumą. Jungiamųjų audinių turi kiekvienas mūsų organas: visų pirma tai kremzlinis audinys, kraujagyslių ir virškinimo trakto sienelės, širdies raumuo, sausgyslės ir daug kitų. Viskas, kas organizme dirba ir susitraukinėja, daro tai dėl to, kad yra jungiamųjų audinių. 

  Kolageno reikia visam mūsų kūnui. Pirmiausia kaulams, sąnariams, stuburui, plaukams ir nagams, nes šios medžiagos trūkumas plonina kremzlinį ir jungiamąjį audinius, tad tampame pažeidžiami artrozės, osteochondrozės, tarpslankstelinių diskų išvaržų. Mūsų nugara linksta, sąnariai traška ir ima skaudėti. Su amžiumi organizmo poreikis gauti kokybiško kolageno tik auga. 

  Atsisiųsti maisto papildų katalogą

  Kaip spresti kolageno trūkumą?

  Atsakymas jau yra. Reikia „primaitinti“ organizmą kolagenu, tačiau ne paprastu, o tokiu, kuris pasiektų tikslą – laiko išretintus kremzlinius, jungiamuosius ir kaulinius audinius. Tai – peptidinė kolageno forma, t. y. specialiai apdorotas kolagenas, kurį mūsų organizmas gali įsisavinti. Pasiekęs tikslinį organą toks peptidinis kolagenas suteikia organizmui tai, ko pats jis laikui bėgant pasigaminti pats reikiamais kiekais jau nebegali.

  Peptidinis kolagenas sudaro papildų „Geladrink“ ir „Calcidrink“ pagrindą. Jie turi minimaliai kalorijų ir maksimalų kiekį peptidinės formos kolageno, subalansuotą vitaminų ir mineralų kompleksą bei dar daug kitų sudedamųjų medžiagų, atsižvelgiant į tai, kokį rezultatą norima pasiekti, kad galima būtų atsispirti senatvinėms bėdoms.

  Artrodietinė mityba turi būti reguliari. Juk „Geladrink“ ir „Calcidrink“ – tai ne stebuklinga lazdelė, o greičiau „darbinis arkliukas“, kuris žingsnis po žingsnio maitins organizmą tuo, ko pats organizmas reikiamais kiekiais pasigaminti negali. Tai lazdelė pagalbininkė, tačiau kiekvienas turi pasirinkti tokią vartojimo schemą, kuri tinka jo organizmui. O jų yra keletas.

  Calcidrink ir Geladrink papildai

  Visų pirma – tai kaulus apsaugantis „Calcidrink“. Jį sudaro lengvai organizmo įsisavinamas kalcio gliukonatas, kolageninis peptidas, žolių ekstraktai, vitaminai ir mineralai. Visas sudedamųjų dalių rinkinys apsaugo nuo kaulinio audinio irimo – didelio senstančio organizmo priešo, ypač moterų, kurioms per 45 metus.

  Labiausiai optimalus pradedantiesiems – „Geladrink Plus“. Jo sudėtyje yra peptidinis kolagenas, gliukozaminas, chondroitinas, vitaminai C ir B6, biotinas, kalcis, magnis, manganas, varis. „Geladrink Plus“ naudojamas sąnarių kremzlės irimo prevencijai, tarpslanksteliniams diskams, raiščiams, sausgyslėms ir kitiems jungiamiesiems audiniams stiprinti. Gerai veikia odą, plaukus ir nagus.

  „Geladrink Forte Hyal“ gali vartoti ir sportininkai. Jis turi maksimalias kremzles apsaugančių medžiagų (gliukozamino ir chondroitino) dozes, taip pat jo sudėtyje yra peptidinio kolageno, antioksidantų ir vitaminų. Preparatas vartojamas, kai reikia, kad kremzlinis audinys intensyviai atsinaujintų, esant distrofiniams pakitimams, taip pat periodu, kai išauga judamojo aparato sezoninių paūmėjimų tikimybė.

  Greitoji pagalba – „Geladrink Fast“. Jo aktyvūs komponentai (bosvelijos ir kolageniniai peptidai) nugali sąnariuose ir stubure susidariusį uždegimą, tuo pačiu nesukelia neigiamo poveikio vidiniams organams.

  Pagyvenusiems žmonėms (ir ne tik jiems) labai tinka „Geladrink Artrodiet“. Jis atgaivina sąnarių ir stuburo funkcijas, neleidžia ant kraujagyslių sienelių nusėsti cholesteroliui.

  Mažai kaloringa, kolageno turinti ir specialiai parinktais vitaminų ir mineralų kompleksais papildyta artrodietinė mityba gali tapti jūsų patikimu draugu kovojant už aktyvų ilgaamžiškumą. Pasirūpinkite savo artimaisiais. „Geladrink“ir „Calcidrink“ gali būti puiki dovana Jūsų tėvams. 

  Žiūrėti e-parduotuvėje

  Kaip ir kada vartoti?

  Vartojimo planai

  Dozės: 

  suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų : 12 g – 1 kaupinas samtelis 1 x per dieną 
  vaikams nuo 3 iki 12 metų:  5 g –  ½ nepilno samtelio 1 x per dieną 
  Neviršyti nustatytos rekomenduojamos dozės! 

  Vartojimo būdas:  

  papildo dienos dozę ištirpinti šaltame vandenyje, išmaišyti  ir išgerti. Rekomenduojama naudoti 2 – 3 mėnesius. Kursą kartoti 3 kartus per metus, galima naudoti NUOLAT.

  Ką reikia žinoti prieš vartojant maisto papildą:  

  • maisto papildas su cukrumi ir saldikliu
  • neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas
  • svarbu vartoti įvairų ir subalansuotą maistą bei sveikai gyventi
  • neskirtas vaikams iki 3 metų amžiaus
  • laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje
  • sudėtyje nėra  sacharozės, laktozės, riebalų ir cholesterolio
  • be glitimo
  • neigiamas poveikis nenustatytas 
o