Kelio endoprotezavimosistema Persona. Forma – svarbu. Kodėl?

2019 06 20

Praėjusį mėnesį pristatėme kelio endoprotezavimo sistemą „Persona“ ir supažindinome su jos privalumais. Šįkart norime plačiau papasakoti apie jos galimybę maksimaliai padidinti pacientų pasitenkinimą kelio sąnario endoprotezavimu.

Viena pagrindinių priežasčių – blauzdikaulinio komponento rotacija.

Nors kelio sąnario endoprotezavimas yra veiksminga ortopedinė operacija ir daugelis implantų sistemų gali tarnauti net 10 metų, registrų duomenys ir apklausos rodo, kad dalis pacientų nėra patenkinti šios operacijos rezultatais.

Nepasitenkinimas dažniausiai kyla dėl sąnario skausmo ar nelankstumo, kurį sukelia netinkama blauzdikaulio komponento rotacija, pasireiškianti implantavus simetrišką mažesnį blauzdikaulinį komponentą. Iš pirmo žvilgsnio tinkamo dydžio implantas vėliau posterolateraliai išsikiša už blauzdikaulio paviršiaus ribų.

Sprendimas – anatominis blauzdikaulinis komponentas

Kuriant kelio sąnario endoprotezavimo sistemą „Persona“ buvo siekiama maksimaliai prisitaikyti prie individualios paciento anatomijos. Taip atsirado didesnis dydžių pasirinkimas, mažesnis implantų dydžių intervalas ir anatominės formos blauzdikaulinis komponentas, kurį galima pritaikyti itin tiksliai, išvengiant įprastinių kompromisų nustatant rotaciją ar parenkant dydį.

Išsamūs moksliniai tyrimai parodė, kad sistemos „Persona“ anatominė blauzdikaulinio komponento forma tiksliausiai padengia blauzdikaulio paviršių. Naudojant šios sistemos implantus, nereikia mažinti blauzdikaulinio komponento siekiant išvengti išsikišimo, sudaroma geresnė posteromedialinė kortikalinė atrama. Tai sumažina patelofemoralinių komplikacijų, minkštųjų audinių dirginimo ir posteromedialinio blauzdikaulio nusėdimo riziką ir padeda chirurgams efektyviai spręsti pooperacinio skausmo ir nelankstumo problemas atliekant pirmines kelio sąnario endoprotezavimo operacijas.

Anatominis komponentas

Simetrinis komponentas

Asimetrinis komponentas

Jei apie kelio sąnario endoprotezavimo sistemą „Persona“ norite sužinoti daugiau, rašykite mums el. paštu info@biomedika.lt, skambinkite tel. (8 5) 270 9055 arba atsisiųskite leidinį, paspaudę čia, kuriame nurodyta minėta mokslinė informacija ir šaltiniai.


o