Reikliems pacientams – pažangūs sąnarių implantai su polietilenu „Vivacit-E®“

2020 04 02

Praėjusiais metais jums pristatėme unikalią ortopedijos srityje taikomą medžiagą – „Trabecular Metal“™, kuri savo fiziologinėmis savybėmis panaši į žmogaus kaulinę medžiagą ir yra plačiai naudojama klubo, kelio, peties, stuburo ir dantų implantų gamyboje. „Trabecular Metal“™ naudojama ir mūsų klubo sąnario implantų sistemose „Continuum®“ bei „Allofit® IT“. Ji užtikrina išskirtinę kaulo įaugimo kokybę, o tai ypač svarbu reikliems pacientams, kurie po operacijos nori būti aktyvūs, sportuoti ir be didesnio diskomforto užsiimti kasdiene veikla.

Įvertinę teigiamą „Trabecular Metal“™ poveikį ir pacientų aktyvumo su šiais implantais rodiklius, „Zimmer Biomet“ sukūrė nuo oksidacijos apsaugotų aukštų kryžiminių ryšių polietileną „Vivacit-E®Vitamin E“. Jis taip pat naudojamas mūsų klubo sąnario implantų sistemose „Continuum®“ bei „Allofit® IT“ ir kelio endoprotezavimo sistemos „Persona“ intarpams gaminti.

Polietilenas „Vivacit-E® Vitamin E“ pagamintas remiantis didesne nei 13 metų1patirtimi naudojant itin sėkmingą aukštų kryžminių ryšių polietileną „Longevity®“ ir patobulinant jį žemiau išvardintomis savybėmis.

Išskirtinis oksidacinis stabilumas2

Daugelis medicinos atstovų pripažįsta, kad viena pagrindinių polietileno senėjimo priežasčių yra oksidacija, galinti sukelti osteolizę, – ši turi įtakos sąnario implanto patvarumui1-2. Oksidacinis polietileno „Vivacit-E® HXPE“ stabilumas yra gaunamas taikant patentuotą metodą ir užfiksuojant vitaminą E polietileno molekulinėje grandinėje3-6. Atlikus 33 savaičių paspartinto dėvėjimosi bandymus, neatsirado jokių „Vivacit-E® HXPE“ oksidacijos požymių, taip pat nebuvo pastebėta ir reikšmingai pablogėjusių mechaninių implanto savybių požymių2.

Labai mažas dėvėjimasis7

Visus 13 metų naudojant aukštų kryžminių ryšių polietileną „Longevity®“, kliniškai įrodytas itin žemas implantų dėvėjimosi lygis1. Atliktais bandymais nustatyta, kad, palyginti su įprastu polietilenu, šis polietilenas turi net 96 % mažiau dėvėjimosi dalelių ir net 73 % mažiau dėvėjimosi dalelių už rinkoje naudojamą aukštų kryžminių ryšių polietileną (HXPE)8.

Didesnis medžiagos stiprumas9-10

Kompanija „Zimmer Biomet“ nustatė, kad polietilenas „Vivacit-E®HXPE“ išsiskiria didesniu tempiamuoju stipriu. Ši medžiaga turi antioksidacinių savybių, todėl nereikia gamybinio perlydymo – tai užtikrina kur kas didesnį tvirtumą. Be to, „Vivacit-E® HXPE“ sudėtyje esantis vitaminas E taip pat užkerta kelią oksidacijai ir pagerina mechanines atsparumo savybes2911.

Šaltiniai

1. Bragdon, C., et al. Clinical Multicenter Studies of the Wear Performance of Highly Crosslinked Remelted Polyethylene in THA. Clin Orthop Relat Res. 71:393-402; 2013.

2. Pletcher, D., et al. Vitamin E Grafted HXPE Shows Superior Mechanical Property Retention Compared to Conventional UHMWPE and Sequentially Annealed HXP. Poster No. 1868, ORS 2014 Meeting.

3. Oral, E., et al. Crosslinked Vitamin E Blended UHMWPE with Improved Grafting and Wear Resistance. Poster No. 1181. ORS 2011 Meeting.

4. Oral, E., et al. Trace amounts of grafted vitamin E protect UHMWPE against squalene-initiated oxidation. Poster No. 1295. ORS 2011 Meeting.

5. Rowell, S., et al. Detection of Vitamin E in Irradiated UHMWPE by UV-Visible Spectroscopy. Poster No. 1186. ORS 2011 Meeting.

6. Wolf, C., et al. Radiation Grafting of Vitamin E to Ultra High Molecular Weight Polyethylene. Poster No. 1178. ORS 2011 Meeting.

7. Zimmer ZRR _WA_2512_12.

8. Zimmer ZRR_WA_2537_12.

9. Zimmer ZRR _WA_2401_11, Rev. 1.

10. Peiserich, M., et al. Retention of Mechanical Properties in a Blended Vitamin E Polyethylene After Extreme Oxidative Challenge. Poster No. 1060. ORS 2013 Meeting.

11. Zimmer TM1140.98.


o